Alapszabályok


1. §.

AZ EGYESÜLET NEVE, CÉLJA ÉS FELADATA


1.    Az egyesület neve: Veszprém Honvéd Horgász Egyesület
2.    Székhelye:            Veszprém, Jókai út 31-33.
3.    Mûködési területe: Balaton, Csopak
                 4.Pecsétje:Körbélyegzõ, körívben Veszprém Honvéd Horgász Egyesület, középen hal, alatta 1981.
5.    Adószáma: ………………….

2. §.

Az egyesület önkormányzati elven mûködõ, szakmai, társadalmi szervezet. Az egyesület jogi személy.

Célja:
a.)    horgász-sport fejlesztése, népszerûsítése;
b.)    tagjai részére kedvezõ horgászati lehetõség biztosítása;
c.)    sporthorgászattal is hozzájárulni a szabadidõ kulturált eltöltéséhez;
d.)    az egyesület tagjainak a horgász-etika tiszteletben tartása, a természet szeretet- és védelmére való nevelés;
e.)    az egyesület törvényes keretek közötti mûködésének biztosítása;
f.)    az ifjúság nevelése a vízi élet, horgászat, környezetvédelem szeretetére.

3.§.

Az egyesület meghatározott célkitûzésének érdekében:
a.)    biztosítja tagjai számára a rendszeres egyesületi élethez szükséges feltételeket;
b.)    biztosítja a halállomány védelmét, a horgászatra vonatkozó jogszabályok, elõírások az Országos horgászrend, valamint az Egyesület szabályainak megtartását;
c.)    rendszeres lehetõséget biztosít tagjai számára a horgászattal összefüggõ szakismeret gyarapításában;
d.)    az Egyesület feladatai eredményes ellátásához igényli a honvédségi alakulatok, intézmények támogatását, anyagi segítségét
e.)    az Egyesület céljával összefüggõ gazdasági tevékenységet folytat;
f.)    az Egyesület politikai tevékenységet nem folytat, pártoktól támogatást nem fogad el, képviselõjelölteket nem állít, politikai választásokon jelölteket nem támogat;
g.)    anyagi lehetõségei szerinti mértékben hozzájárul a Honvédelmi Minisztérium II. Kiképzési, Oktatási, Regeneráló Központ (továbbiakban: HM II. KORK) Csopaki Bázisán létesített horgásztanya mûködtetéséhez.
h.)    közremûködik a Balaton halállománya, illetve általában a természet védelmének megóvásában;
i.)    közremûködik új Balatoni horgászrend kialakításában és ennek, valamint az Országos Horgászrend szabályainak betartásában.




4.§.

Az Egyesület feladatainak eredményes ellátásához igényli és igénybe veheti az adójogszabályok által biztosított jóváírásokat és személyi jövedelemadó átutalásokat a gazdálkodó és egyéb szervek erkölcsi, anyagi segítségét, az alapszabályban meghatározottak szerint.

5.§.

Az Egyesület a valamely érdekképviseleti szövetség keretében önállóan fejti ki tevékenységét.

6.§.

1./ Az Egyesületnek jogi személy, pártoló, tiszteletbeli, felnõtt és ifjúsági tagjai lehetnek.

2./ Az Egyesületnek az lehet tagja, aki nem áll horgászjegy váltásának tilalma, illetve Egyesületi tagságot kizáró horgász fegyelmi büntetés hatálya alatt, a horgászatot nem keresetképpen ûzi, továbbá igazolja, hogy a horgászati alapismeretekbõl bizottság elõtt eredményes vizsgát tett.

3./ Ifjúsági tagnak lehet felvenni a 14. évet betöltött de 18. éven aluli fiatalokat, a szülõ írásbeli beleegyezésével. A 18. életévet betöltött fiatal – az ezzel járó anyagi kötelezettségek vállalása esetén – kérheti a teljes jogú taggá való felvételét.

4./ A 18. életévüket betöltött, valamely felsõoktatási intézmény nappali tagozatán tanulmányokat folytató létminimum alatt élõ és nyugdíjasoknak az Egyesület közgyûlése tagdíj kedvezményt adhat, ha ezt az érintett írásban kéri.

5./ A jogi személy tagsági viszonyát, az Egyesület tevékenységében való részvételének részletes szabályait az Egyesület vezetõsége és a jogi személy vezetõje együttmûködési megállapodásban kell rögzíteni.

6./ Pártoló és tiszteletbeli tag anyagilag, illetve szakmai, erkölcsi, elvi támogatásával elõsegítheti az Egyesület céljainak teljesítését.
•    Pártoló és tiszteletbeli tagsági viszony a vezetõség írásos felkérése alapján létesíthetõ.
•    A pártoló és tiszteletbeli tagok számáról a közgyûlés dönt.
•    E tagok tanácskozási és javaslattételi joggal az Egyesület bármely testületi ülésére meghívhatók.
•    A pártoló és tiszteletbeli tagság a vezetõség és a tag részérõl egyszerû írásos bejelentéssel megszüntethetõ.

7./ Az Egyesület tagja nem magyar állampolgár is lehet.

8./ Kettõs tagság megengedett.



7.§.

1./ A belépési szándékot belépési nyilatkozat kitöltésével, a felvételt kérõ aláírásával kell kinyilvánítani, melyhez két egyesületi tag ajánló támogatását is be kell szerezni. Az ifjúsági tagok felvételénél szülõi beleegyezés is szükséges.

2./ A felvételrõl az Egyesület vezetõsége dönt. A vezetõség döntését a felvételrõl, vagy elutasításáról a jelentkezõvel közölni kell. A felvétel elutasító vezetõségi határozat ellen a felvételt kérõ fellebbezést nyújthat be az Egyesület közgyûléséhez.

8.§.

1./ A tagokat a jogszabályokban foglaltak, továbbá a jogi személyekre, pártoló, tiszteletbeli, és az ifjúsági tagokra vonatkozó korlátozások kivételével egyenlõ jogok illetik meg és egyforma kötelezettségek terhelik.

2./ A tagoknak jogukban áll:
•    Az Egyesület útján a szövetségtõl horgászjegyet igényelni.
•    A horgászjegy birtokában területi jegy váltására és az abban feltüntetett vízterületen horgászatra.
•    Az Egyesület munkájában részt venni, és a vezetõség útján javaslatot tenni az Egyesület Alapszabályának módosítására.
•   
3./ A tagok kötelesek:
•    Az Egyesület alapszabályát, a közgyûlés és a vezetõség határozatait betartani, illetve az azokban foglaltaknak eleget tenni.
•    Védeni az Egyesület tulajdonát, a megállapított tagdíjat és az egyéb díjakat az Egyesület pénztárába az elõírt határidõig befizetni.
•    Az Egyesület közgyûlésén részt venni és tevékenyen közremûködni az Egyesület munkájában.
•    A horgászatra vonatkozó jogszabályokat, az Országos Horgászrendet, valamint az egyesületi, illetve az egyes vízterületeken érvényes korlátozó intézkedéseket betartani és betartását elõsegíteni.
•    A fogási naplót az elõírtak szerint vezetni, az elõírt határidõre az Egyesület vezetõségének megküldeni. Aki ezt elmulasztja, a tárgyévre horgász-jegyet nem kaphat, aki késve küldi, a tárgyév július 1-ig nem kaphat horgászjegyet.
•    Vizek partjainak, valamint a horgászhelyek tisztaságára ügyelni. Az esetleges vízszennyezéssel kapcsolatos tapasztalataikat az Egyesület vezetõségének jelezni.
•     Éves horgászegyesületi tagdíját legkésõbb a tárgyév július 30.-ig befizetni. A horgászegyesület azon tagját, aki a tárgyév július 30.-ig a tagdíjfizetési kötelezettségét nem rendezte, a vezetõség a tagok közül törli.
•    Évente a vezetõség által meghirdetett környezetvédelmi munkában részt venni, és legalább 8 óra munkát teljesíteni. A környezetvédelmi munkát a vezetõség e feladatra kijelölt tagja rögzíti és igazolja. A környezetvédelmi munka elmulasztása a közgyûlés által elfogadott és az éves horgászrendben meghatározott összegû díjfizetéssel jár.
•    A belépõ új tag a közgyûlés által évente a közgyûlés által meghatározott  egyszeri belépési díjat megfizetni. Új tagnak minõsül az Egyesület korábban volt tagja is, amennyiben tagsági viszonya bármely oknál fogva megszûnt.
•    A saját horgászcsónakkal rendelkezõ tag az egyesületi közgyûlés által meghatározott kikötõ használati díjat megfizetni.
•    A horgászegyesület tagja köteles betartani és betartatni az egyesület horgászrendjét.

9.§.

1./ A tagság megszûnik:
a.) elhalálozás;
b.) kilépés;
c.) törlés;
d.) kizárás következtében.

2./ A kilépési szándékot - a következõ évre vonatkozóan - a tárgyév végéig írásban kell az Egyesület vezetõségének bejelenteni. Ennek elmulasztása esetén a tag köteles az évi tagdíjat megfizetni. E kötelezettség alól az Egyesület vezetõsége – alapos okok esetén – egyéni elbírálás alapján részben, vagy egészben mentesítést adhat.

3./ Azt a tagot, aki a tagdíjat az alapszabályzatban meghatározott határidõig nem fizette meg, a vezetõség a tagok sorából törli. A törlés nem érinti az Egyesületnek a hátralékos taggal szemben fennálló esetleges egyéb díjakra vonatkozó követelését.

4./ Kizárással az veszti el tagságát, akit az Egyesület Fegyelmi Bizottsága jogerõs határozattal kizár az Egyesület tagjai sorából.

5./ A hátralékos tagdíj, vagy egyéb díjkövetelés bírói úton is érvényesíthetõ.

6./ Elhalálozás, vagy kizárás esetén a tagdíjfizetés kötelezettsége megszûnik. A már befizetett tagdíj visszafizetésérõl egyénenként kell dönteni, vissza nem követelhetõ.


10.§.

Az Egyesület szervei:
a.)    közgyûlés;
b.)    vezetõség;
c.)    Felügyelõ Bizottság;
d.)    Fegyelmi Bizottság.

11.§.

KÖZGYÛLÉS

1./ Az Egyesület legfelsõbb szerve, a tagok összessége – a Közgyûlés -, amely az Egyesületi élet minden kérdésében hivatott dönteni.

2./ Elfogadja, módosítja az Egyesület alapszabályát.
a.) Dönt az Egyesület feloszlatásáról vagy más Egyesülettel történõ egyesülésrõl.
b.) Megválasztja az Egyesület elnökét, Elnökhelyettesét, Titkárát, gazdasági felelõsét és a vezetõség többi tagját, a Felügyelõ Bizottság elnökét és tagjait. Fegyelmi Bizottság elnökét és tagjait, 5 év idõtartamra.
c.) Elfogadja az Egyesület költségvetését, a tagok évi tagdíját, a belépési és egyéb díjakat.
d.) Elfogadja a zárszámadást és vagyonmérleget. Felhatalmazza a vezetõséget az elfogadott költségvetés keretében egyes rovatok közötti átcsoportosításra.
e.) Határoz az Egyesület tulajdonában lévõ ingatlan elidegenítésérõl és új vagy további ingatlan vételérõl.
f.) Megtárgyalja a vezetés éves beszámolóját és meghatározza munkájuk további irányát, jóváhagyja éves munkaprogramját.
g.) Megsemmisíti a vezetõség, illetõleg a munkabizottságok jogszabályba vagy alapszabályba ütközõ határozatait.
h.) Beszámoltatja a Felügyelõ, Fegyelmi Bizottságokat a végzett munkáról.
i.) Másodfokon eljár a vezetõség, Felügyelõ és Fegyelmi Bizottság tagjainak fegyelmi ügyében.
j.) Meghatározza az Egyesület kezelésében álló horgásztanya igénybevételének rendjét.
k.) Elfogadja az Egyesület éves horgászrendjét.
l.) Alkalmi munkabizottságokat hozhat létre, azok tagjait megválasztják, a cél érdekében szükséges jogokkal felruházzák és beszámoltatják. Másodfokon dönt a tagfelvételi ügyekben, továbbá az Egyesület bármely szervének - kivéve a Közgyûlés - határozata ellen benyújtott fellebbezési ügyekben.

3./ A Közgyûlést rendes ülésre évenként össze kell hívni.

Össze kell hívni akkor is, ha:
a.) Az Egyesület tagjainak legalább egyharmada kéri az ülés céljának és okának megjelölésével.
b.) Felügyelõ Bizottság kezdeményezi.
c.) A vezetõség szükségesnek tartja.
d.) Bíróság elrendeli.

4./ A Közgyûlés kitûzött idõpontjáról, a tervezett napirendrõl az Egyesület tagságát idõben - legalább 15 nappal a közgyûlés elõtt írásban értesíteni kell.
A közgyûlésre meghívásra kerülõk egyéb körét a vezetõség határozza meg. A meghívottak értesítését az Egyesület elnöke és titkára hajtja végre.

5./ A közgyûlésrõl jegyzõkönyvet kell vezetni. Erre egy fõ jegyzõkönyvvezetõt és két fõ hitelesítõt kell választani.

12.§.

VEZETÕSÉG

1./ A vezetõség az Egyesület – közgyûlésen demokratikusan választott önálló ügyintézõ szerve, amely gondoskodik az Egyesület közgyûlések közötti tervszerû és folyamatos, törvényes mûködésérõl.

2./ A vezetõség elnöke az Egyesület elnöke.

3./ Létszáma 5fõ (elnök, titkár, gazdasági felelõs, tanyagazda, horgászmester). Az elnököt, elnökhelyettest, titkárt, gazdasági felelõst és a tanyagazdát a közgyûlés név és funkció szerint, a vezetõség többi tagját név szerint választja.

4./ A vezetõség:
a.) elõkészíti és összeállítja a közgyûlés tárgysorozatát és kitûzi idõpontját.
b.) Gazdálkodik a közgyûlés által jóváhagyott költségvetési kerettel, az átruházott jogkörben a költségvetés egyes rovatai között átcsoportosíthat.
c.) Határoz a tagok felvétele, törlése tárgyában.
d.) Elosztja és meghatározza a vezetõség tagjai között a reszortfeladatokat.
e.) A költségvetés keretében határoz egyes személyek tagdíjának mérséklésére, elengedésére és más díjkedvezmény nyújtásáról.
f.) Fegyelmi ügyekben a tisztséget nem viselõ tagokkal szemben másodfokon, az Egyesület Fegyelmi Bizottság tagjaival szemben elsõ fokon jár el.
g.) Dönt a csónakhelyek a tagok közötti elosztásáról, egyeztet a különbözõ egyesületekhez tartozó tagok vitás ügyeiben.
h.) Meghatározza a horgászversenyek és más rendezvények idõpontját, a verseny feltételeit, megállapítja díjait és kijelöli a verseny szervezõit, rendezõit és bíráit.
i.) Kijelöli az Egyesület versenycsapatát és vezetõjét.
j.) Megállapítja a tagok, pártoló tagok tagdíj és egyéb díjfizetési kötelezettségeit.
k Elkészíti munkatervét.
l.) a vezetõség a 4. bekezdés h.) pontjában meghatározott hatáskörét az elnökre, elnökhelyettesre átruházhatja.
m.) A horgásztanya házirendjének meghatározása és betartása.
n.) Az adóhatóság felé elvégzi az Egyesületet jogszabályban terhelõ bejelentési és bevallási kötelezettségét.
o.) A tagokról jogszabályban elõírt nyilvántartást vezet.


13.§.

1./ A vezetõséget évenként legalább egy alkalommal rendes ülésre össze kell hívni.

- a vezetõség tagjainak legalább egyharmada az ülés céljának és okának megjelölésével kéri;
- ha az Egyesület elnöke szükségesnek tartja;
- Felügyelõ Bizottság kezdeményezi.

2./ Vezetõségi ülést és a Közgyûlést az Egyesület elnöke, akadályoztatása esetén a elnökhelyettes hívja össze és látja el az elnöki feladatokat.

3./ Vezetõségi ülésre a vezetõségi tagokat, a Felügyelõ és Fegyelmi Bizottság elnökét kell meghívni.

4./ Vezetõségi ülésekrõl emlékeztetõt kell készíteni a vezetõségi tagok bevonásával, melyrõl a titkár gondoskodik.




14.§.

AZ EGYESÜLET TISZTSÉGVISELÕI

1./ Egyesületi tisztségviselõk:
- elnök
- titkár
- gazdasági felelõs (vezetõségi tag)
- tanyagazda (vezetõségi tag)
- horgászmester (vezetõségi tag)
- Ellenõrzõ Bizottság elnöke
- Fegyelmi Bizottság elnöke

2./ Az Egyesület elnökét akadályoztatása esetén az elnökhelyettes helyettesíti, mindkét tisztségviselõ akadályoztatása esetén az elnököt a titkár helyettesíti.

3./ A tisztségviselõk az õket megválasztott testületnek tartoznak felelõsséggel, tevékenységüket társadalmi munkában végzik.
Tevékenységükért juttatásban, kedvezményben részesülhetnek, mely mértékérõl a közgyûlés jogosult dönteni.

4./ Tisztségviselõk mandátuma megszûnik:
- mandátum idõtartamának lejártával;
- tisztségviselõ felmentésével;
- tisztségviselõ halálával.
- a tisztségviselõ lemondásával

5./ Az 1/. bekezdésben felsorolt tisztségek közül az Egyesületi tagok csak egyet tölthetnek be.

15.§.

AZ EGYESÜLET KÉPVISELETE

1./ Az Egyesület törvényes képviselõje az elnök.

2./ Az Egyesület többi tisztségviselõi csak írásbeli felhatalmazással láthatnak el képviseletet.

3./ A képviseletre jogosító írásbeli meghatalmazást az Egyesület elnöke adhat.

16.§.

1./ Az Egyesület elnöke:
a.) ellátja az Egyesület törvényes képviseletét, illetve a vezetõség egyes tagjait megbízza az Egyesület esetenkénti képviseletével.
b.) Összehívja a közgyûlést és a vezetõség üléseit és azokon elnököl.
c.) ellenõrzi a testületi szervek határozatainak végrehajtását, õrködik az Egyesület szerveinek törvényes és alapszabály szerinti tevékenysége felett.
d.) Költségvetés keretei között utalványozási jogkört gyakorol.
e.) Szervezi a tagfelvételt kérõk felkészítését a horgász-vizsgára.
f.) Javaslatot tesz a vezetõségi tag reszort-felelõs feladataira és összehangolja a reszort-felelõsök munkáját.


17.§.

Az Egyesület titkára:
a.)    Segíti az Egyesület elnökét feladatainak ellátásában.
b.)    Elõkészíti a közgyûlés és vezetõség elé kerülõ elõterjesztéseket.
c.)    Gondoskodik a közgyûlés és vezetõségi ülés jegyzõkönyvének vezetésérõl.
d.)    Irányítja, összehangolja az Egyesület és szervei írásbeli teendõit, levelezést, iktatást és kiadványozást.
e.)    Tervezi és szervezi az Egyesület rendezvényeit, értesíti a résztvevõket.
f.)    Az elnök akadályoztatása esetén azok feladatait teljes jogkörrel látja el.


18.§.

Az Egyesület gazdasági felelõse:
a.)    Teljes felelõsséggel végzi és intézi az Egyesület gazdasági ügyeit, melyrõl az elnöknek idõnként beszámol, illetve tájékoztatást ad.
b.)    A pénz és vagyonkezelésrõl készített bizonylatokat, okmányokat vezeti és gondoskodik azok megõrzésérõl.
c.)    Az Egyesület évi költségvetését, zárszámadását és vagyonmérlegét elkészíti, melyeket a vezetõség, majd a közgyûlés elé terjeszti.
d.) Elõkészíti az adóhatóság felé az Egyesületet jogszabályban terhelõ bejelentési és bevallási kötelezettségét.

19.§.

Az Egyesület tanyagazdája:
a.) A HM II. KORK területén lévõ, külön együttmûködési szerzõdéssel az Egyesület részére biztosított horgásztanya használatának felügyelete.
b.) A horgászhelyiségek használatának egyesületi tagok közötti elosztása.
c.) A horgásztanya használati rendjének kialakítása.
d.) Javaslat tétel az õszi és tavaszi társadalmi munkák idõpontjának meghatározására, továbbá az elvégzendõ feladatokra.
e.) Javaslatot tesz a Vezetõségnek az egyesület csónakjainak és a csónakhelyek tagok közötti elosztásáról

20. §

A Ellenõrzõ Bizottság:
1./ A Felügyelõ Bizottság a közgyûlés ellenõrzõ szerve. Elnökét és két tagját ugyancsak e szerva választja meg.

2./ Ellenõrzi az Egyesület mûködését, költségvetési gazdálkodását, ügy- és pénzkezelését. Megvizsgálja az Egyesület zárszámadását, vagyonmérlegét és költségvetését, valamint ezek alapjául szolgáló okmányokat. Megállapításait írásban rögzíti és beszámol a közgyûlésnek.

3./ Köteles ellenõrizni a közgyûlés elé terjesztett valamennyi jelentést. Vizsgálatának eredményét a bizottság elnöke ismerteti. Enélkül a jelentésekrõl és mérlegrõl nem hozható határozat.

4./ Tevékenységét testületileg, illetve legalább két tagja útján látja el. Vizsgálataihoz szükség esetén szakértõket is igénybe vehet.

5./ Ha a Felügyelõ Bizottság az Egyesület szervénél hiányosságot állapít meg, a következõ intézkedéseket teheti meg:
a.) Kisebb hiányosságra írásban felhívja az ellenõrzött figyelmét és rámutat a helyes eljárásra.
b.) Súlyosabb hiányosságok esetén megállapításairól tájékoztatja a vezetõséget, vagy az elnököt és intézkedések megtételét kezdeményezi – egészen a rendkívüli közgyûlés összehívásáig.

6./ Szükség szerint ülésezik, összehívásáról a Bizottság elnöke gondoskodik. Munkaterv alapján dolgozik.

7./ A Felügyelõ Bizottság elnöke a vezetõségi üléseken rendszeresen részt vesz.

21.§.

Fegyelmi Bizottság:
1./ Fegyelmi Bizottság elnökét és tagjait a közgyûlés választja meg: létszám 3 fõ (elnök és két tag).

2./ A fegyelmi bizottság elsõ fokon eljár az egyesület tagjainak fegyelmi ügyeiben.

3./ A Bizottság tevékenységét a közgyûlés által elfogadott fegyelmi szabályzat alapján végzi.

4./ A Bizottság évente egyszer köteles tájékoztatni a vezetõséget a fegyelmi helyzetrõl és a felelõsségre vonásokról.

5./ Tevékenységéért a közgyûlésnek tartozik felelõsséggel.

6./ A Fegyelmi Bizottság elnöke a vezetõségi üléseken rendszeresen részt vesz.




22.§.

AZ EGYESÜLET MÛKÖDÉSÉNEK SZABÁLYAI

1./ Az Egyesület tagjai egyenlõ jogokat élveznek, minden tagnak egy szavazata van.

2./ Az Egyesület vezetõ szerveit ötéves idõtartamra demokratikusan a közgyûlés választja.

3./ A testület (szervezet) közgyûlés, vezetõség, felügyelõ és fegyelmi bizottság akkor határozatképes, ha tagjainak legalább fele + 1 fõ az ülésen megjelent.

4./ Ha a közgyûlés az eredetileg összehívott idõpontban határozatképtelen, úgy 1 órával késõbb ismét össze lehet hívni, ekkor már a megjelentek számától függetlenül határozatképesnek számít.

5./ A testület döntéseit nyílt szavazással, egyszerû szótöbbséggel hozza, kivéve, ahol az alapszabály minõsített többséget ír elõ. Szavazategyenlõség esetén a határozati javaslat elvetetettnek tekintendõ.
6./ Minõsített, a közgyûlésen jelenlévõ tagok kétharmadának támogató szavazata szükséges:
a. ) Az Egyesület Alapszabályának elfogadásához és módosításához.
b.) Az Egyesület feloszlásának, vagy más szervezettel való egyesülésnek elhatározásában.
c.) Az Egyesület tisztségviselõinek megválasztásánál – ismételt szavazás esetén – az a jelölt tekinthetõ megválasztottnak, aki a leadott érvényes szavazatok felét meghaladó számú szavazatot kapott.
d.) Az Egyesület költségvetésének, zárszámadás- és vagyonmérleg elfogadásához.

7./ Az Egyesület tisztségviselõire – a választást megelõzõ közgyûlésen megválasztott – jelölõbizottság tesz javaslatot. A jelölõbizottság elnök és két tagból áll.

8./ Egyes tisztségekre az Egyesület minden szavazati jogú tagja megválasztható, ha nincs kizáró ok. Tisztségviselõk személyére az Egyesület bármely tagja tehet javaslatot.

9./ Tisztségre javasolt személy akkor válik jelöltté, ha a szavazásra jogosultak (testületi ülésen jelenlevõk) legalább felének a szavazatát megkapta.

10./ A testület összehívására jogosult dönt arról, hogy az ülésre a tagokon kívül kit (mely szerv képviselõit) hív meg.

11./ A testület döntéseit valamennyi tag tudomására kell hozni.

12./ Az Alapszabályban nem szabályozott kérdésekben a testületek maguk állapítják meg a mûködési rendjüket.

23.§.

AZ EGYESÜLET GAZDÁLKODÁSA

1./ Az Egyesület vagyona tagdíjakból (belépési és egyéb díjakból), magán és jogi személyek felajánlásából, hozzájárulásaikból valamint az Egyesület tevékenységével összefüggõ gazdálkodás képzõdik. A felajánlások elfogadásához a vezetõség határozata szükséges.

2./ Az Egyesület tartozásáért saját vagyonával felel.

3./ Az Egyesület tisztségviselõi feladataikat díjazás nélkül látják el. Indokolt kiadások (útiköltség, posta, telefon, stb.) megtérítésére igényt tarthatnak. Közgyûlési határozatra (átruházás esetén a vezetõség) a tisztségviselõk egyes kiadásait (területi jegy, horgászjegy) az Egyesület magára vállalhatja.

4./ Az Egyesület megszûnése esetén vagyona csak horgászcélra használható fel, a közgyûlés által meghatározott módon.


24.§.

AZ EGYESÜLET FELÜGYELETE

1./ Az Egyesület törvényességi felügyeletét a Veszprém Megyei Fõügyészség látja el.

2./ Az Egyesület jogszabályi feltételekhez kötött, vagy abban szabályozott tevékenysége felett a felügyeletet a tevékenységi körnek megfelelõ állami szerv gyakorolja, a hatósági ellenõrzés általános szabályai szerint.

3./ Az Egyesületet a Veszprém Megyei Bíróság Pk. 70.405/1989. számon vette nyilvántartásba.

25.§.

ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

Az új Alapszabály a bírósági nyilvántartásba vétellel lép hatályba. A hatálybalépéssel egyidejûleg az Egyesület 1997. február 10.-i Alapszabálya hatályát veszti.

Ezt az Alapszabályt az Egyesület 2011. …………………. napján tartott határozatképes közgyûlésen jelenlevõ horgászegyesületi tagok megtárgyalták és………. elfogadták.

Veszprém, 2011. január   „      „

HE. Elnöke                            HE titkára

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése